kamera on-line

Opieka duszpasterska i prowadzący

 
 


"Życie i śmierć należą do siebie. Życie może być udane tylko wtedy, kiedy zdołamy we właściwy sposób wyjść śmierci naprzeciw"

(J. Ratzinger)


 

  ... Wielką moc posiada modlitwa sprawiedliwego.

(list św. Jakuba 5,16b)
 
Kontakt:
33 853 32 48

 

 

Ku wytrwałości!

Modlitwa różańcowa jest odpowiedzią na wezwanie Chrystusa: Módlcie się, a nigdy nie ustawajcie. Myślę, że ta modlitwa różańcowa zwana Nowenną Pompejańską , choć wymaga wytrwałości, ma szansę rozwoju. To widać choćby po tym, że kilka lat temu podjęto ją tu, na Śląsku Cieszyńskim, wąskie grono osób, a dziś staje się szeroko znana. Dodatkowym znakiem jest ten niezwykły dar obrazu MB Pompejańskiej, ofiarowanego przez biskupa Tadeusza Rakoczego i znajdującego się dziś w kaplicy św.Jana Sarkandra, gdzie modlił się Jan Paweł II, gorący zwolennik modlitwy wytrwałej….
 

 

Schronienie w trudnych momentach!

- Marzę o tym, żeby wszyscy wzięli do ręki różaniec, bo wtedy cały świat stanie się lepszy. Zwłaszcza dziś gdy tak zagrożony jest fundament życia: rodzina. Chodzi o to, żeby jak najwięcej ludzi miało świadomość, że nawet w najtrudniejszym momencie życia jest ratunek, jest rozwiązanie. Bóg zawsze wysłuchuje nasze prośby, choć czasem odpowiada inaczej, niż my tego oczekujemy…

Kontakt: lidiawajdzik@wp.pl

 

Przesłanie

 - Moją najważniejszą troską jest, by życie tu na ziemi, które jest wstępem do wieczności, było godne, by godna była nasza śmierć.
Codziennie modlę się o godną śmierć nie tylko dla siebie i moich najbliższych, ale dla wszystkich ludzi żyjących na tej ziemi.

 Kontakt:  chrapekkazimierz@wp.pl